Sibkade

آشنایی با انواع راه های کسب درآمد از اسپاتیفای (Spotify)

در عصرتکنولوژی ابزارهای زیادی برای برطرف‌کردن نیازهای مردم و مشاغل مختلف پدیدآمدند مثل ابزارهای استریم موسیقی نظیر اسپاتیفای که علاوه‌بر پخش موسیقی برای کاربران، به کسب درآمد از اسپاتیفای نیز منجر می‌شوند و این سرویس محبوب هم برای عاشقان موسیقی و هم برای آرتیست‌ها سودمند است.

حال اگر شماهم جزو آرتیست‌های تازه‌واردی هستید که دوست دارید موزیک‌های خود را در یک فضای امن پخش کنید و درقبال آن پولی دریافت کنید؛ در این مطلب از سیب کده قصد داریم راه‌هایی کسب درآمد از Spotify را برای شما عزیزان شرح دهیم پس همراه ما باشید…

Spotify چیست؟

کسب درآمد از spotify

سرویس محبوب اسپاتیفای اولین‌بار درسال 2007 توسط دو کارآفرین سوئدی طراحی و عرضه شد که هدف اصلی آن استریم موسیقی به‌صورت آنلاین بود؛ اما با گذشت زمان و تغییر نیازهای کاربران خدمات این سرویس نیز تغییرات گسترده‌ای داشت که درآن علاوه‌بر موسیقی، به رادیو، پادکست و موزیک ویدئو نیز توجه شده‌است.

اما دراین میان اسپاتیفای هنرمندان سراسر جهان را زیر پروبال خود گرفت و سرویس جدید و رایگانی با عنوان Spotify for Artists را راه‌اندازی کرد تا آرتیست‌های جوان و نوظهور نیز بتوانند در بستری امن و پرخاطب، پروفایل هنرمند خود را بسازند و سپس به انتشار موزیک در این سرویس بپردازند و نکته جالب‌تر آن است که این انتشار به کسب درآمد از اسپاتیفای نیز منجر می‌شود.

نگاهی کوتاه به امکانات Spotify

 • دسترسی کامل به آرشیو 70 میلیونی فارسی و غیرفارسی
 • ارائه سرویس به دوصورت رایگان و پرمیوم
 • پخش نامحدود موسیقی به‌صورت آنلاین
 • امکان دانلود و اضافه‌کردن آهنگ‌ها به کتابخانه برای پخش آفلاین
 • ایستگاه رادیویی اختصاصی
 • امکان ساخت ایستگاه رادیویی توسط کاربر
 • پخش موسیقی در بالاترین کیفیت (320 کیلوبایت در ثانیه)
 • امکان دنبال کردن خواننده‌ها
 • امکان ساخت پلی‌لیست و اشتراک‌گذاری آن

حالا که با این سرویس محبوب و امکانات منحصربه‌فرد آن آشنا شدید وقت آن است که راه‌های کسب درآمد از اسپاتیفای را بررسی کرده و ببینیم که چگونه تنها با استریم کردن می‌توان پولدار شد.

انواع راه‌های کسب درآمد از Spotify

کسب درآمد از اسپاتیفای

چند راه وجود دارد که شما را به کسب درآمد از اسپاتیفای می‌رساند؛ اولی استریم کردن و دومی ساخت پلی‌لیست محبوب.

استریم کردن

اولین راه کسب درآمد از Spotify که درآن شما به‌عنوان یک هنرمند، به دلیل داشتن حق انتشار آهنگ خود می‌توانید آن‌را در اسپاتیفای پخش کرده و درمقابل درصدی را دریافت کنید. دراین راه شما تنها نیاز به یک شرکت پخش موسیقی مورد تایید اسپاتیفای دارید که با بستن قرارداد، شما اجازه پخش موسیقی خود را به این شرکت داده و درصدی‌از جریان پخش خود را کسب خواهید کرد.

خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای

ساخت پلی‌لیست

دومین راه کسب درآمد از اسپاتیفای ، ساخت پلی‌لیستی از آهنگ‌های محبوب خودتان است. در این روش اگر پروفایل شما دنبال‌کننده زیادی داشته باشد به‌همان میزان مبلغی را دریافت خواهید کرد اما اگر تازه‌وارد هستید و دوست دارید ازطریق ساخت پلی‌لیست کسب درآمد کنید؛ می‌توانید پلی‌لیست‌های خود را برای کسانی که مخاطب زیادی دارند یا سایت‌های معروف بفرستید تاازاین طریق بتوانید برای پلی‌لیست‌های خود مخاطب جذب کنید.

اشتراک‌گذاری در اینستاگرام

یکی‌دیگر از راه‌های کسب درآمد از Spotify ، اشتراک‌گذاری مستقیم آهنگ‌ها برروی استوری اینستاگرام است. این یک راه مطمئن است که بسیاری از هنرمندان برای جذب مخاطب بیشتر استفاده می‌کنند. پس اگر در خود برنامه اسپاتیفای مخاطب ندارید می‌توانید ازطریق شبکه‌های اجتماعی دیگر اقدام به جذب مخاطب کنید.

نکته: تنها به استوری اینستاگرام بسنده نکنید و سعی کنید از تمام راه‌های موجود برای اشتراک‌گذاری آهنگ‌های خود استفاده کنید مثل یوتیوب، فیس بوک و غیره.

همکاری با هنرمندان

این راه برای کسب درآمد از اسپاتیفای می‌تواند همکاری با دیگر هنرمندان برای جذب مخاطب باشد. دراین راه شما با نشان‌دادن توانایی‌ها و آهنگ‌های محبوب خود به طرفداران دیگر هنرمندان می‌توانید آن‌ها را به صفحه اسپاتیفای خود جذب کنید. اگر احساس می‌کنید استعداد این‌کار را دارید می‌توانید با هنرمندان معروف‌تر از خود تماس بگیرید و درخواست همکاری کنید و یک نمونه از بهترین آهنگ خود را برای آن‌ها بفرستید.

سازنده پلی‌لیست‌های محبوب

آخرین راهی که برای کسب درآمد از Spotify وجود دارد و می‌تواند برای تمامی کاربران سرویس اسپاتیفای مناسب باشد، ساخت پروفایلی است که درآن انواع و اقسام پلی‌لیست‌ها با تمام حالات یافت شود و البته فراموش نکنید که برخی از وبسایت‌ها و پلتفرم‌ها وجود دارند که به سازندگان پلی‌لیست‌های محبوب پول می‌دهند.

حال از آن‌جایی که بسیاری از کاربران درباره ساخت پلی‌لیست و نحوه کسب درآمد از اسپاتیفای هیچ ایده‌ای ندارند در ادامه مراحل آن‌را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 1. یک پلی‌لیست ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید به‌عنوان سازنده پلی‌لیست به کسب درآمد از Spotify برسید کافیست در اولین قدم یک پلی‌لیست در اسپاتیفای ایجاد کنید. برای این‌کار به کتابخانه خود بروید و در آن‌جا بخش « playlist» را خواهید که می‌توانید در آن اهنگ‌های موردنظر خود را اضافه کند.

 1. پلی‌لیست خود را به وبسایت‌هایی که پول پرداخت می‌کنند ارسال کنید.

حال پس‌از ساخت پلی‌لیست زمان آن است تا وبسایت‌هایی را پیدا کنید که برای پخش‌شدن هر آهنگی که در پلی‌لیست شما وحود دارد، به شما پول می‌دهند.

 1. مخاطب جذب کنید.

برای جذب مخاطب بیشتر و البته کسب درآمد از اسپاتیفای کافیست پلی‌لیست‌هایی را بسازید که مردم بیشتر دوست دارند و به‌دنبال آن‌ها هستند. برای پیداکردن سلیقه افراد نیز می‌توانید به وبسایت‌هایی مثل subreddit مراجعه کنید که درآن مردم از یک‌دیگر سراغ پلی‌لیست خوب برای ورزش، ریلکسیشن و غیره می‌گردند و شما با اطلاع از آن‌ها می‌توانید یک پلی‌لیست پرمحتوا بسازید.

سوالات متداول نحوه کسب درآمد از اسپاتیفای

برای کسب درآمد از Spotify به چه‌چیزهایی نیاز داریم؟

اگر هنرمند هستید و موسیقی تولید می‌کنید باید درابتدا یک اکانت آرتیست اسپاتیفای داشته باشید و اگر کاربر ساده هستید با محبوب‌کردن پلی‌لیست‌های خود می‌توانید به کسب درآمد برسید.

یک هنرمند در اسپاتیفای ازچه راه‌هایی می‌تواند کسب درآمد داشته باشد؟

کسب درآمد از اسپاتیفای برای هنرمندان بسیار راحت‌تر است چراکه آن‌ها با استریم کردن، ساخت پلی‌لیست، اشتراک‌گذاری در شبکه‌های مجازی و همکاری با دیگر هنرمندان می‌توانند پولدار شوند.

کدام وبسایت‌ها برای ارسال پلی‌لیست مناسب است؟

اینکه کدام وبسایت مناسب پلی‌لیست شما است کاملا سلیقه‌ای است و با یک سرچ سریع در گوگل می‌توانید بهترین وبسایت را پیدا کنید.

استریم؛ بهترین راه کسب درآمد از اسپاتیفای

کسب درآمد از spotify

در پایان می‌توان گفت که این سرویس محبوب علاوه‌بر آن‌که توانسته ازپس نیازهای عاشقان موسیقی بربیاید دربخشی دیگری هم توانسته به هنرمندان نوظهور سراسرجهان پروبال داده و آن‌ها به سمت کسب درآمد از اسپاتیفای بکشاند. امیداست که با خواندن مقاله انواع را‌ه‌های کسب درآمد از Spotify بتوانید به‌بهترین نحو این امر را تحقق بخشید.

بیشتر بخوانید: