Sibkade

حذف اکانت اسپاتیفای + آموزش تصویری

اسپاتیفای یکی‌از محبوب‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی در جهان است که درحال‌حاضر بیش‌از 422 میلیون کاربر فعال دارد اما باوجود تمام این محبوبیت‌ها حذف اکانت اسپاتیفای چیزی است که بسیاری از کاربران به‌دنبال آن هستند و بنابه دلایلی دوست ندارند اشتراک خود را در این سرویس ادامه دهند.

حال اگر شما عزیزان هم جزو این دسته از کاربران هستید، دراین مقاله از سیب کده آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای را به‌صورت کامل شرح خواهیم داد.

 بررسی اجمالی سرویس Spotify

آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای

Spotify از سال 2007 تاکنون درحال فعالیت است و جزو قدیمی‌ترین ابزارهای پخش موسیقی محسوب می‌شود و حتما افراد زیادی را می‌شناسید که از ابتدا با این سرویس همراه بوده و به‌گونه‌ای وفادار همیشگی آن هستند؛ اما عده‌ای از عاشقان موسیقی که کاربران جدیدالورود این سرویس تلقی می‌شود جذب امکانات و فضای استریم‌های دیگر شده و تصمیم به حذف اکانت اسپاتیفای خود می‌گیرند.

سرویس اسپاتیفای همانند دیگر رقبا، امکاناتی چون پخش موسیقی، پادکست و موزیک ویدئو را در خود دارد که البته به‌همین مقدار محدود نشده و لیست کامل امکانات این سرویس را در ادامه خواهید دید.

 • آرشیو 70 میلیون موسیقی فارسی و غیرفارسی
 • امکان استفاده از سرویس به دوصورت رایگان و پرمیوم
 • امکان پخش آنلاین موسیقی به‌صورت نامحدود در نسخه پرمیوم
 • دارای ایستگاه رادیویی اختصاصی
 • امکان ساخت ایستگاه رادیویی توسط کاربر
 • پخش موسیقی در بالاترین کیفیت (320 کیلوبایت بر ثانیه)
 • امکان دنبال کردن خواننده محبوب خود
 • قابلیت ساخت پلی‌لیست و شخصی‌سازی آن
 • امکان اشتراک‌گذاری پلی‌لیست‌های خود با دیگران

حال که با ماهیت و امکانات سرویس Spotify به‌خوبی آشنا شدید وقت آن رسیده است که بین حذف اکانت اسپاتیفای و لغو اشتراک آن یکی را انتخاب کنیم و ببینم که کدام راه بیشتر برای مشکل شما مناسب‌تر است.

کدام راه بهتر است؛ حذف اکانت اسپاتیفای یا لغو اشتراک آن؟

بهتراست بدانید که بین حذف اکانت اسپاتیفای و لغو اشتراک آن تفاوت‌های محسوسی وجود دارد و به‌عبارتی هنگامی که شما اقدام به لغو اشتراک Spotify خود می‌کنید، اساسا یکی‌از پلن‌های پولی این سرویس را با تمام امکانات آن از دست می‌دهید و همچنین پروفایل و اکانت اسپاتیفای شما در دسترس خواهد بود اما اگر اقدام به حذف اکانت اسپاتیفای کنید، حساب شما برای همیشه بسته خواهد شد و هیچ خبری‌از پروفایل، پلن اشتراک، محتواهای ذخیره شده در حساب شما و خواننده‌هایی که دنبال‌کرده‌اید، نخواهد بود.

حال اگر به هردلیلی برتصمیم خود مصمم هستید و قصد نیست و نابود کردن حساب خود را دارید؛ باخواندن ادامه این مقاله می‌توانید از آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای بهره‌مند شوید.

پس با ما همراه باشید…

آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای

پیش‌از آن‌که بخواهید اقدام به حذف اکانت اسپاتیفای کنید، باید چند نکته را درنظر داشته باشید که عبارت‌اند از:

 • اولین نکته برای حذف اکانت اسپاتیفای آن است‌که شما پیش‌از اقدام به این‌کار می‌بایست اشتراک پرمیوم خود را ازطریق ربات پشتیبان Spotify لغو کنید.
 • برای حذف اکانت اسپاتیفای نمی‌توانید از برنامه Spotify در موبایل یا لپتاپ خود استفاده کنید بلکه باید از طریق وبسایت این سرویس وارد حساب کاربری خود شوید و مراحل آن را انجام دهید.

مراحل لغو اشتراک و حذف اکانت اسپاتیفای به ترتیب زیر است:

 1. وارد حساب کاربری خود در وبسایت Spotify شوید.حذف اکانت اسپاتیفای
 2. پس‌از ورود بخش « Support» را در صفحه اصلی انتخاب کنید.آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای
 3. سپس به پایین صفحه بروید و گزینه « Account settings» را در زیر بخش « Account Help» انتخاب کنید.حذف اکانت اسپاتیفای
 4. حال در لیست باز شده گزینه « Closing your account» را انتخاب کنید.آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای
 5. در این مرحله بخشی به‌نام « Got Premium» برای شما باز می‌شود که با انتخاب گزینه « contact customer support» می‌توانید با ربات پشتیبان مشتری Spotify صحبت کنید.حذف اکانت اسپاتیفای
 6. با انتخاب گزینه « Start messaging» می‌توانید با ربات پشتیبان شروع به چت کنید.آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای
 7. با شروع مکالمه گزینه « Account help» را دراختیار شما قرار می‌دهند که باید آن‌را انتخاب کنید.حذف اکانت اسپاتیفای
 8. در این مرحله گزینه‌هایی چون « Close my account» یا « cancel my Premium plan» را در چت باکس مشاهده خواهید کرد که براساس نیاز خود یکی را باید انتخاب کنید.آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای
 9. حال به مجموعه‌ی دیگری از گزینه‌ها دسترسی خواهید داشت که در اینجا باید گزینه « Delete account and my data» را انتخاب کنید.حذف اکانت اسپاتیفای
 10. آدرس ایمیل خود را با انتخاب گزینه « Yes» تایید کرده و برای پایان کار گزینه « Close my account» را بزنید.آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای
 11. هم‌اکنون یک ایمیل دریافت خواهید کرد که با انتخاب گزینه « Close My Account» آن‌را تایید می‌کنید و تمام.حذف اکانت اسپاتیفای

به همین راحتی 😊.

سوالات متداول حذف اکانت اسپاتیفای

آیا می‌توانم از طریق موبایل اقدام به حذف اکانت اسپاتیفای خود کنم؟

خیر؛ از طریق برنامه موبایل یا لپتاپ نمی‌توانید اقدام به انجام این‌کار کنید بلکه باید از وبسایت اسپاتیفای استفاده کنید.

آیا لغو اشتراک اسپاتیفای به‌معنای حذف اکانت است؟

البته که نه؛ لغو اشتراک به‌معنای پایان دادن به امکانات نسخه پرمیوم این برنامه است اما حذف اکانت به‌معنای نیست و نابود کردن حساب شما است.

پیش‌از حذف اکانت چه اقداماتی باید انجام دهم؟

اولین و مهم‌ترین کار برای حذف اکانت اسپاتیفای ، اقدام به لغو اشتراک پرمیوم این برنامه است.

حذف اکانت به‌معنای پایان اسپاتیفای نیست!

آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای

درست است که اسپاتیفای از سال 2007 تاکنون توانسته بیش‌از 400 میلیون عاشق موسیقی را به خود جذب کرده و آن‌ها را تبدیل به وفاداران سینه‌چاک خود کند؛ اما در این میان برخی از کاربران با تجربه سرویس‌های پخش موسیقی دیگر اقدام به حذف اکانت اسپاتیفای خود کرده و از جمع وفادارن خارج می‌شوند؛ اما این خروج به‌معنای پایان محبوبیت اسپاتیفای نیست و برخی ازاین کاربران می‌توانند دلایل قانع‌کننده‌ای برای انجام این‌کار داشته باشند. بااین‌حال امیدواریم که با خواندن مقاله آموزش تصویری حذف اکانت اسپاتیفای از وبسایت سیب کده بتوانید گره‌ای از مشکلات خود باز کنید.

بیشتر بخوانید: